Bizi Arayın 444 ELCO / 444 35 26

TEKLİF AL İLETİŞİM
 • Garmin’in dünyaca ünlü navigasyon, fitness ve outdoor ürünlerini inceleyin

 • Online Alışveriş Sitemiz elcobilmarket.com’u ziyaret edin.

 • Araç Takip Sistemleri ile ilgili herşeyi bize sorun.

 • Yeni Nesil Araç Takip Sistemimizi deneyin.

ARAÇ TAKİP VE FİLO YÖNETİM SİSTEMİ

Şirketlerin sahadaki araçlarını 7/24 saat takip etmesine, nerede olduklarını, nereye gittiklerini, hızlarını, ne kadar süre çalıştıklarını ve daha birçok bilgiyi araçlara monte edilen cihazlar ile anında görmelerine yarayan sistemlere ‘Araç Takip Sistemi’ adı verilmektedir.

Araç Filosuna sahip olan ve filo araçlarının güvenliğini, verimli operasyonunu, daha düşük işletim maliyeti ve yakıt tüketimini hedefleyen her şirket, kurum ve kuruluş araç takip sistemlerinden önemli ölçüde yararlanmaktadır.

Araç takip sistemleri şirketlerin giderek artan saha operasyon maliyetlerini kontrol altında tutmalarına olanak sağlar ve giderlerin önemli ölçüde azalmasına yardımcı olur. Personelin 7/24 denetlenmesi ayrıca hizmet/üretim kalitesini de artırmaktadır.

Yapılan araştırmalar, araç takip sistemlerinin, mal/can güvenliği konusunda %10, maddi tasarruf anlamında da %25’e kadar büyüyen iyileşmeye sebep olduğunu göstermektedir. Daha az yakıt tüketimi, daha yüksek filo disiplini ve verimlilik artışı sağlayan ‘Araç Takip Sistemleri’ saha aktivitesi olan şirketlerin öncelikli ihtiyacı haline gelmekte.

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Sistem, dünya yörüngesinde ki GPS uydularının yeryüzüne gönderdiği sinyallerin ve araç içi diagnostik verilerin, araçlara montajı gerçekleştirilen Mobil Veri Birimleri sayesinde toplanması (hız, adres, zaman, yön, vs.) ve toplanan verilerin, GSM – GPRS üzerinden Elcobil Merkez Serverlara iletmektedir.

arac-takip-sema

Kullanıcılar, kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifreleriyle, herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan bilgisayarlarından, Elcobil’in mobil uygulamaları ile tablet ve cep telefonlarından Elcobil Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemine giriş yapabilmekte, araçları ile ilgili tüm verileri anlık olarak ulaşabilmekte ve geçmişe dönük detaylı olarak raporlayabilmektedirler.

Rapor İçeriği

Hem bilgisayardan hem de mobil cihazlarınızdan ulaşabileceğini bu rapor özetle hangi aracı, hangi sürücünün sabah kaçta ve nerede kontağı ilk çevirdiğinden başlayıp, gün boyunca nerelerde, hangi hızlarda dolaştığı, ne kadar mesafe kat ettiği, nerelerde beklediği ve rölantide çalıştırıldığı sürelere kadar tespitini ve merkezin anlık olarak haberdar edilmesini içermektedir.

Araç biriminin içerisinde standart olarak yer alan dahili şok sensörü yardımı ile, yakıt tüketimi ve araç hasar riskini azaltmaya yönelik sürücünün aracı nasıl kullandığı (ani kalkış, sert fren ve savrulma gibi) bilgileri dahi izlenip, raporlama yapılabilmektedir.

SİSTEMİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Online Takip

Garmin ile İletişim

Sıcaklık İzleme

Yakıt Kontrol

Güvenlik Butonu

Görev Yönetimi

Raporlama

CAN İletişimi

Davranış Analizi

Uyarılar

Araç Motor Bloklama

Takograf Okuma

Yakıt Tasarrufu

Elcobil Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi, araçların yaptıkları km bilgilerini, hangi lokasyonlara gidildiğini, mesai saatleri dışında araçların kullanıp kullanılmadığını, araçların rölanti halinde bekleme yapıp yapmadığı bilgilerini online olarak sunabildiği gibi bu bilgiler  5 yıl geriye dönük olarak raporlanabilmektedir. Bu sayede araçların gereksiz kullanımının önüne geçerek daha az km yapmasını, daha az süre rölanti halinde kalmasını sağlayarak yakıt tasarrufu konusunda firmalara %15 ila %30 arasında tasarruf imkanı sağlamaktadır.

İş Verimlilik Artışı

Firmaların, araç filoları şirket dışında verimliliğin en çabuk düştüğü süreçlerdir. Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi, araçların daha efektif koordine edilmesi ve takipleri açısından çok gereklidir.
Araçların yaptığı km’den, yaktığı yakıta kadar her detayın görüntülenmesine yardımcı olan bu sistem iş verimliliğinin artması, evrak üzerindeki yoğunluğun kaldırması açısından da büyük önem taşımaktadır.

Araç Bakım Masrafları

Elcobil Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi, araçların yaptıkları km bilgilerini, gereksiz km yapılıp yapılmadığını, araçların sert ve agresif kullanıp kullanılmadığının bilgilerini online olarak sunabildiği gibi bu bilgilerin geçmişe dönük uzun yıllar raporlamasına da olarak sağlamaktadır. Bu sayede araçların gereksiz kullanımının önüne geçerek daha az km yapmasını, sert ve agresif kullanılmasını önleyerek araçların yıpranmasını önleyerek firmalara araç bakım masraflarında tasarruf sağlamaktadır.

Operasyonel Artış

Elcobil Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi, araçların yaptıkları km bilgilerini, hangi lokasyonlara gidildiğini, mesai saatleri dışında araçların kullanıp kullanılmadığı, araçların rölanti halinde bekleme yapıp yapmadığı bilgilerini online olarak sunabildiği gibi bu bilgilerin geçmişe dönük 13 yıllık raporlamasına da olarak sağlamaktadır. Bu sayede araçların gereksiz kullanımının önüne geçerek daha az km yapmasını, rölanti halinde daha az süre kalmasını sağlayak mazot tasarrufu konusunda firmalara %15 ila %40 arasında tasarruf sağlamaktadır.

Güvenlik

Araç Takip Filo Yönetimi sayesinde, araçlarınızın ve şoförlerinizin güvenliğini komuta merkezinden sağlayabilir, araçlarda bulunan acil durum butonları ile, kaza, gasp ve ihtiyaç halinde merkezi haberdar edebilirsiniz. Ayrıca, sistemlerimizde kullanılan, çok güçlü GPS alıcıları sayesinde, araç ve yük çalınması gibi durumlarda da, araçlarınız en kısa zamanda konumlandırabilirsiniz.

ELCOBİL HİZMET PAKETLERİ

Elcobil, Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemini 3 farklı hizmet paketi ile müşterilerin kullanımına sunmaktadır.

ARAÇ TAKİP PAKETİ

Araçların hız, konum, rölanti vb. bilgileri ile mevcut ve geçmişe yönelik detaylı raporlarını kullanıcılarının hizmetine sunan temel hizmet paketidir. Elcobil kalite standartlarında ekonomik bir alternatif sunmak amacıyla geliştirilmiştir.

FİLO YÖNETİM PAKETİ

Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi’nin tüm olanaklarını kullanıcısına en geniş şekilde sunan, ihtiyaca göre çeşitli aksesuarlarla kullanıcının ihtiyaç duyabileceği çok çeşitli raporların üretilmesine olanak tanıyan gelişmiş hizmet paketidir.

YOL BİLGİSAYARI PAKETİ

Filo Yönetim Paketi’nin standart özelliklerine ek olarak, aracın yakıt tüketimi, depo seviyesi ve motor devri gibi kritik bilgileri araç bilgisayarından elde ederek kullanıcının hizmetine sunan CANbus teknolojisine sahip en gelişmiş hizmet paketidir.

FİLONUZUN TÜM KONTROLÜ SİZDE OLSUN

Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi ile tüm bu bilgiler her an elinizin altında.

 • 81 ilde cadde sokak detaylı kendimize ait harita ve Google türev haritaları.
 • Mesai zaman takibi.
 • Kontak bilgisi.
 • Gün içerisinde veya geriye dönük 5 sene içerisindeki toplam km, anlık durma süresi, günlük toplam durma süresi, anlık rölanti, günlük toplam rölanti, anlık hareket süresi, günlük toplam hareket süresi, anlık hız bilgisi ve bununla ilgili detaylı animasyonları.
 • Alan içi ve alan dışı uygulaması sayesinde bölge sınırlamalarının yapılması, istenilen sayıda nokta ve alan tanımının yapılabilmesi.
 • Alan sınırlamalarına ve saatlerine uyulmadığı taktirde sistemde otomatik ihlal oluşturma.
 • Her ihlalin kullanıcıya mail yada SMS ile iletilebilmesi.
 • 5.000 güne kadar genel aktivite raporları ve farklı rapor formatları.
 • Rota tanımlamaları ve aracın gün, hafta veya ay içerisinde kendi müşterinize kaç defa uğradığının raporu.
 • Canlı trafik bilgisi, 4 sn’den 60 dk’ya kadar veri transfer sürelerinin ayarlanabilmesi.
 • Shell, BP, Opet, Total, PO ile tam yakıt entegrasyonu sayesinde araçlarınızın hangi istasyonlardan kaç litre yakıt aldığının bilgisi ve araçlarınızın 100 km’de kaç litre yakıt tükettiği bilgisi.
 • 81 ilde teknik servis noktaları sayesinde montaj ve servis hizmetleri,
 • Montajların bitiminde geniş katılımlı eğitim.
 • Araçlarınızın sigorta poliçelerinizi vs gibi, km’ye bağlı periyodik bakım işlemlerinizin takibi.
elcosis-web

Araç Takip Kampanya Başvurusu

Uygun Fiyat ve Ücretsiz Montaj Avantajıyla

BAŞVUR

Ambarlı Dereyolu No:15 K:2 34347 Ortaköy
İstanbul / Türkiye

iletişim
T: 444 35 26
F: +90 (212) 275 07 67


Elcobil Araç Takip Mobil Uygulama

Elcobil Araç Takip Uygulaması ile nerede olursanız olun, tüm araçlarınızı tek bir dokunuşla takip edebilirsiniz.

app-store  google-play

Bizden haberdar olun...

Takip Edin

Top
[wpforms id="69498" title="false" description="false"]
[wpforms id="69498" title="false" description="false"]
[wpforms id="69498" title="false" description="false"]