YOL RİSK DEĞERLENDİRME

Sistem Nasıl Çalışır?

Yol Risk Değerlendirme Sistemi hız limitini oto yol,devlet yolu,il yolu gibi yol tipleri ile yerleşim merkezleri ve kara taşımacılığı kapsamında oluşturulmuş olan risk bölgelerine ve benzeri kriterlere göre sabit olmayan sürekli yer değiştiren araçların Türkiye karayolları ile 81 ilin sokak detaylı haritaları üzerinde izlenerek aktivitelerinin detaylı raporlanabilmesini sağlayan bir sistemdir.

Firma yetkilileri ve sistem sorumluları sisteme giriş yaparak yol tipine göre sisteme yüklenmiş hız limitlerinin ihlal edilmesi ile kötü kullanım sonucu ani kalkış ve duruş,kaza sonucu çarpma yada savrulma gibi olayları sistemden izleyerek veya talep edilirse cep telefonuna gönderilen SMS ile de öğrenebilmektedirler.

yol-risk-degerlendirme

Sistemin Faydaları

  • Yol Risk Değerlendirme Sisteminde devlet yolu, otoyol, il yolu için belirli hız limitlerinin sayısal haritalar üzerinde ayrı ayrı işlenebilmesi ve riskli bölgelere özel olarak firma tarafından ayrıca belirlenen hız limitleri de tanımlanabilmektedir.
  • Sistem sayesinde sürücülerin hatalı araç kullanımları denetlenebilmekte ve sürücülerin günlük, haftalık ve aylık olarak hatalı araç kullanım yüzdesi raporlanabilmektedir.
  • Filo yönetim sisteminde yer alan Aktivite Detay Raporu ve İhlal Raporları ile tüm ihlaller raporlanabilmektedir.
  • Sistem sürücülerin tehlikeli araç kullanımını azaltırken,yol güvenliğine de katkıda bulunmaktadır.

Kimler Bu Sistemi Kullanabilir?

  • Kara yollarında yolcu ve yük taşımacılığı yapan firmalar
  • Akaryakıt firmaları
Sizi Arayalım

Bu ürün hakkında bilgi ve teklif almak için