Elcobil Yeni Nesil Araç Takip Sistemi Web Yazılımı Kullanımda

Elcobil Yeni Nesil Araç takip Sistemi yazılımı kullanıma açıldı. Yeni Nesil Araç Takip Sistemine web tarayıcınızdan ng.elcosis.com a kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Yenilenen Android ve IOS mobil uygulamalarımızı aşağıdaki linklerden akıllı telefonunuza indirerek kullanıcı adı şifrenizle kullanabilirsiniz.

Elcobil Android   

Elcobil AppleStore

 

Araç Takip Sistemleri Kullanım Alanları

arac-takip-kullanim-alanlariHer geçen gün araç takip sistemleri kullanımı artmaktadır. Firmalar bilinçlendikçe zamandan ve paradan tasarruf sağlamak için sistemi tercih etmektedirler. Sadece zaman ve paramı? Tabi ki hayır, her şirketin kullanımına uygun birçok çözümü de firmaların hizmetine sunmaktadırlar. Araç takip sistemleri okul servislerinden, otobüs firmalarına, tır filolarından polislere kadar geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Pe ki sistem sadece araçları takip etmeye mi yarar? Sistem isteğe göre şekillenebileceği için, her sektörün ihtiyacına göre çözümler sunulabilir. Sistem bir ortamdan veya araçtan nem ve sıcaklık ölçme, bir şeyleri açma kapama ve uzaktan müdahale etme özelliğine de sahiptir. Sistem topladığı verileri ilgili kişilere gönderebilme özelliğine de sahiptir. Sistem üzerinden anlık veri çekebilirsiniz, geriye yönelik raporlama da yapabilirsiniz.

Araçların konum bilgilerini sistem üzerinden görebilirsiniz. Sistem nem ve sıcaklık gibi verileri aracın belirli yerlerine takılan sensörler vasıtası ile merkeze gönderir. Takılan sensörler işleve göre değişikli gösterebilmektedir. Bazı firmalarda araç kasasının soğukluğu ısı derecesi bilgisi istenebilir. Bazı firmalar ise araçların düzgün kullanıp kullanılmadıklarını denetleyebilmektedirler. Araç aşırı hız mı yaptı, patinaj mı çekti sürekli rölantide mi çalışıyor tüm bunlar sistem üzerinde raporlanabilmektedir. Bazı taşımacılık, otobüs ve hafriyat firmaları için gidilen rota çok önemlidir. Araç takip ve filo yönetim sistemi üzerinden araçların gidileceği rotalar çizilebilir.

Araçlar rota dışında hareket ettiklerinde istenilen yetkililere bildirim yapılabilmektedir. Rotaya göre harcanılan yakıt miktarı ne kadar yol gidildiği önceden hesaplandığı için, yakıt hırsızlığının da önüne geçilir. Araç takip sisteminde bir diğer mümkün olan şey kapıların açık olup olmadığının bilgisini alma ve içerideki sesi bile kayıt altına alabilmektir. Araç sürücüsü ile sistem üzerinden sesli irtibata bile geçilebilmektedir. Araç takip sistemi son dönemlerde şirketler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle dışarıda birçok aracı olan firmalar sistemi taktırmak durumundadır. Sistem üzerinden iş organizasyonunu kontrol etmek çok daha kolaydır. Firma yetkilileri evindeyken bile çalışan araçlarını organize edip kontrol edebilmektedir. Özellikle hafriyat ve nakliye firmalarında araçların tam doluluğu çok önemlidir. Bazen boş sefer atma olabilir. Bunun önüne geçmek için araçlara takılacak sensörler ile içerideki yük ölçülebilmektedir. Özellikle araçların iş dışı kullanımları önleneceği için yakıt tasarrufu sağlanmaktadır. Araçların hangi lokasyonlar da ve hangi saat aralıklarında duracakları da sisteme tanımlanabilmektedir. Özellikle araç takip sistemi kullanan ve araç sayıları çok olan firmalar hangi araçların kimde olduğunu görebilmektedir. Araç takip sistemi üzerinde ilgili araç plakası, şoförü, araç kasko, sigorta, muayene , çizilen rota ve buna benzer birçok bilgiyi görebilirsiniz. Zamandan, paradan ve performanstan tasarruf etmek istiyorsanız sistemi mutlaka kullanmalısınız. Araç takip sistemi işinizi kontrol etmeniz için harika bir sistemdir. Sisteme istediğiniz cihaz ile istediğiniz yerden bağlanabilirsiniz. Araç takip sistemi maliyetini kısa süre içinde çıkarır. Tasarruf için mutlaka sisteme dahil olun.