Yakıt Depo Güvenlik Kiti Nedir?

yakit-depo-korumaÖzellikle yüksek tonajlı araçlarda kullanılan depo güvenlik kiti, mazot hırsızlığının önüne geçmek için önemli bir yöntemdir. Kolay ve güvenli bir yapıya sahip kit sayesinde, özellikle şirketler işlerine daha iyi konsantre olabilmekte ve tasarruf sağlayabilmektedir. Güvenlik kiti sayesinde deponuzda bulunan mazot çalınmalarının önüne geçilecektir. Sert alüminyum malzemeden yapılan özel süzgeci sayesinde, mazot deposuna hortum sokulmasının ve mazotun çalınmasının önüne geçer. Oldukça basit kuruluma sahip olan yakıt depo güvenlik kiti şemasına bakılarak, herkes tarafından rahatlıkla depo üzerine monte edilebilir.

Herhangi bir ekipman gerek kalmadan montajı kolay ve basit bir şekilde yapılır. Kompak tasarıma sahip olan kit şifreli kilit sistemine sahip olduğu için, herkes tarafından açılamaz. Darbelere karşıda oldukça dayanıklı olan kitler, büyük kamyonlar, tırlar ve iş makinalarında rahatlıkla kullanılabilir. Bu tarz ürünleri araçlarınıza alacaksanız, kaliteli ve TSE tarafından onaylı olan ve tüm testleri yapılmış kitleri tercih etmelisiniz. Kaliteli olduğunda kitlerin sızdırmazlığı en üst seviyede olacak ve cihazda bulunan dış contalarla güvenlik iki katına çıkacaktır. Genelde bütün kamyon ve tır modellerine ve iş makinalarına olan cihaz sayesinde sahada olan personelinizi denetlemeden, içiniz rahat bir şekilde işlerinizi güvenle yönetebilirsiniz. Araç takip sistemleri kullanan firmalar hem araçlarını denetleyebilmekte, hem de işlerini rahatlıkla kontrol altına alabilmektedirler.

Araç takip sistemleri yakıt hırsızlığına ve fazla yakıt tüketimine karşı, birçok çözüm sunmaktadır. Bu çözümlerden başlıcaları şöyledir: araçların aşırı hız yapmaları önleneceği için, fazla yakıt tüketimi yapamazlar. Bir diğer önemli ayrıntı ise, depoya yerleştirilen sensörler vasıtasıyla depo kapağının ne zaman açıldığını ve deponun içinde mazot ölçümünü sistem sayesinde görebilmeleridir. Bunun dışında araç iş dışında kullanılıyor ise, bu durumda tespit edilerek ilgili araç sürücüleri uyarılabilmektedir. Firmalar araç takip sistemi sayesinde, yakıt depolarının açılıp açılmadığını rahatlıkla görebilirler. Genelde şirketlerin büyük bir çoğunluğu araç takip ve filo yönetim sistemi kullandıkları için, ekstradan firmaların ihtiyaçlarına göre de çözümler sunulabilmektedir.

Yakıt depo güvenlik kitleri – 43 ila +126 derece sıcaklığa dayanıklı ve hava koşullarından etkilenmemektedir. Herhangi bir hortum geçemeyeceği için ve şifreli olduğu için kimse mazot çalamayacaktır. Bu arada mazot alınırken üzerinde bulunan delikler vasıtasıyla, benzin alımı kolayca yapılır. Aynı zamanda bu tarz cihazlar sensörlerle uyumlu bir şekilde çalışırlar. Dış hırsızlıklara karşıda kablosuz alarm sistemi kite eklenebilir. Mazot deposu zorla açılmaya çalışıldığında, korna ikaz ve dörtlü şeklinde uyarı verebilir. İşletme sahipleri genelde araçları dışardayken hep akıllarında soru işaretleri vardır. Bu soru işaretlerinin ortadan kaldırılması için, araç takip sistemleri kullanılması çok önemlidir. Araç takip sistemleri veya yakıt güvenlik kiti olmadan, ne olduğunu ve mazotla ilgili bir sorun olup olmadığını bilemezsiniz. İşinize yatırım sizi her zaman bir adım öne atacaktır.