Araç Takip Sistemi Almak İçin 6 Önemli Neden

Günümüzde teknolojinin hızlı ilerleyişine paralel olarak araç takip sistemlerinin kullanımı her geçen gün artmaktadır. Şirket sahipleri sistem sayesinde bütün araçlarının nerede olduğunu tek tuşla öğrenebilir. Peki şirketler neden araç takip sistemine ihtiyaç duyarlar ? Bekleyen müşterilerine hızlı ve doğru bir şekilde bilgi vermek için, gerekse personellerin daha verimli çalışmaları için araç takip sistemine ihtiyaç duyarlar. Araç sahipleri araçlarının nerede olduğunu anlık olarak görebilmekte geçmişe dönük raporlama yapabilmektedir. Gelin Araç takip sisteminin 6 önemli faydasına birlikte göz atalım.

  1. Zaman tasarrufu ve verimlilik sağlar.

Araçlarınızı 7 gün 24 saat istediğiniz yerden takip ederek iş dışında yapılan seyahatleri engelleyebilirsiniz. Araçlarınızın nerede olduğunu görerek personeli boşuna aramak zorunda kalmazsınız. Böylelikle zamandan ve personelden verim sağlamış olursunuz. Araçlarınızın hangi saatte çalıştırıldığını ve hangi saatte park ettiğini sistem üzerinde görebilirsiniz.

  1. Gereksiz yakıt masrafından kurtarır.

Araç takip sisteminin bir diğer avantajı da gereksiz yakıt masrafını sıfıra indirmesidir. Araçlarınız ile gereksiz hız yapılması ve ani savrulmaları kontrol edebilirsiniz. Aracınızın çalışır vaziyette uzun süre bekletilmesi ciddi yakıt kayıplarına yol açmaktadır. Araç takip sistemi ile yapacağınız düzenli kontroller sayesinde yakıt tasarrufu sağlarsınız.

  1. Güvenli ve kurallara uygun sürüş sağlar.

Araçlarınızın yasal olmayan yollardan gitmesini takip edebilirsiniz ve anında engelleyebilirsiniz. Araç takip sistemi sayesinde sürücülerinizin trafik kurallarına uymasını sağlarsınız. Böylece kaza riskini minimum da tutmuş olursunuz. Trafik kurallarına uyulacağı için siz ve araç kullanıcısı trafik cezalarından kurtulmuş olursunuz. Araçlar güvenli kullanıldıkları için aşınmaz ve masraf çıkarmazlar. Araçlarda bulunan önemli ürünlerinizin güvende olup olmadığını takip edebilirsiniz.

  1. Kontrolü Arttırır sürekli takip imkanı verir.

İşiniz varsa işinizle ilgilenin personel ve araçlarınızın kontrolünü sisteme bırakın. istediğiniz zaman geçmişe dönerek araçlarınızın hangi saatlerde hareket ettiğini, nerelerde durduğunu ve nasıl kullanıldığını raporlayabilirsiniz. Aracı kullanan kişileri sürekli takip edebilir ve iş performansını arttırabilirsiniz. Araçlarınızın çalınması durumunda aracı sistem üzerinden takip edip bulabilirsiniz. Müşterilerinize hızlı ve doğru bilgiyi verebilirsiniz.

  1. Maliyetleri azaltır verimlilik sağlar.

Araç takip sistemiyle araçların gereksiz yere yapılan kilometrelerini kısaltabilirsiniz. Rota km hesaplaması yaparak rotaları değiştirerek kilometre ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Araçların iş dışında kullanımını engeller böylece araçlarınız sadece işle ilgili kullanılacağı için gereksiz maliyetler azalır. Hız sınırlarının aşılması aynı zamanda yakıt maliyetlerinin artması demektir. Hız kontrolü yaparak yakıt maliyetlerini azaltabilirsiniz.

  1. Marka İmajını korur.

Araçlarınız sürekli trafikte olduğu için firmanızın imajını yansıtmaktadır. Şoförlerin kötü araba kullanması, hızlı kullanması ve trafik kurallarını hiçe sayması firmanıza olumsuz yönde yansımaktadır. Araç kullanımı ne kadar düzgün olursa markanızın imajına zarar gelmeyecektir. Araç takip sistemi nerede ne kadar hız yapıldığını ve aracın kötü kullanıldığını anlık olarak raporlamaktadır. Araçlarınız hız limitlerinin üzerine mi çıktı, sert fren mi yaptı bunları geçmişe dönük ve anlık olarak görebilirsiniz.