araç takip

Ambulans Takip Sistemleri

araç takipAmbulans Takip sistemi nedir nasıl çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte araç takip sistemleri oldukça yaygınlaşmaktadır. Araç takip sistemlerinin yaygınlaşması ile birlikte sektörlerin ihtiyaçlarına özel bir çok takip sistemi geliştirilmiştir. Ambulans takip sistemi de geliştirilen bu sistemlerinden biridir. Nedir ambulans takip sistemi? Ne işe yarar? birlikte bakmaya ne dersiniz?

Ambulans takip sistemi nasıl çalışır?

Örnek verecek olursak 7/24 hizmet veren bir hastane olduğunu düşünelim. Bu hastanenin dışarıda 6 adet ambulansı olsun. Araçların her birinin farklı bölgelerde olduğunu düşünün. Bazı ambulanslarda acil hastaların taşındığını, bazı araçların ise acil hastalara gittiğini, kimi araçlarında belirli lokasyonlar da beklediğini düşünün. İşte tam bu noktada ambulans takip sistemi devrede olacaktır. Araçlarınızın takibini istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Geçmişe dönüp nerelerde hatalar yaptığınızı bulursunuz. Bundan sonraki ambulans takiplerinizde en iyi planlama ile maksimum performans sağlarsınız. Ambulans takip sistemi içinde bir telefon geldiğinde harita üzerinden bakılarak en uygun ve yakın araç pratik bir şekilde olay yerine yönlendirilebilir. Araçların olay yerlerine hangi sürelerde gidebileceği hesaplanır. Sistem vasıtası ile daha kaliteli hizmet verildiği gibi hastane olarak da personel ve benzinden tasarruf edilir. Tüm sağlık kurumlarının kullanması gereken bir sistemdir.

Ambulans Takip Sisteminin Faydaları Nelerdir?

  • Siteme kayıtlı kaç ambulans aracınız mevcut ise ekranınızdan anlık olarak görüntülenme imkanı verir. Böylelikle bütün araçların takibini kolayca yapabilirsiniz.
  • Biliyorsunuz ki sağlık şakaya gelmez. Acil durumlar da en yakın araç tespit edilerek olay yerine hızlı bir şekilde gönderilip takip edilir.
  • Ambulans takip sistemi sayesinde hastalara hızlı ve kaliteli bir hizmet verildiği için hastane ilgili kişilerin aklında kalacak. İleriki dönemlerde bir ihtiyaç halinde tekrar aynı hastaneye gideceklerdir.
  • Ambulans takip sisteminin en güzel özelliği ise çağrı geldiği zamandan hasta çıkışına kadar tüm süreci ekran üzerinden kayıt altına almasıdır. Bu ileride yaşanabilecek sıkıntılara rahat cevaplar verebilmek için oldukça önemlidir.
  • Ambulans takip sistemi üzerinden bölge, il, ilçe sorgulaması yapılabilir. Ambulans şoförüne lokasyon hakkında detaylı bilgi verilebilir.

Ambulans takip sistemini hangi kurumlar kullanabilir?

  • Devlet hastaneleri
  • Özel hizmet veren hastaneler
  • Sadece özel ambulans hizmeti veren kuruluşlar
  • Özel sağlık desteği veren kurumlar

Ambulans takip sistemi doğru kullanıldığında bir çok insanın hayatını kurtacağı gibi kurumlara da artı değer katar. Araç takip sistemleri her sektöre göre özel çözümler sunmaktadır. Ambulans kullanımı sizin de bildiğiniz gibi bir çok suiistimale kapı aralamaktadır. Ambulans şoförlerini denetlediğiniz gibi gerek yakıt, gerek araç bakım maliyetleri gerekse personelden ciddi tasarruf sağlarısınız. Özellikle ambulans sayısı çok fazla olan ve telefonla denetlenmesi mümkün olmayan sağlık kurumları mevcuttur. Ambulans sayısı fazla olan kurumlar ambulans takip sistemini mutlaka kullanmalıdırlar.