Araç Takip Sistemlerinin Özel Ürün Ve Patlayıcı Madde Taşımacılığına Etkisi

arac-takip-sistemlerinin-tasimaciliga-etkisiBazı ürünler vardır ki taşımacılığı normal maddelerden çok farklı olur. Özellikle patlayıcı ve tehlikeli madde taşıyan araçlar, yaş meyve ve sebze taşımacılığı ve dondurulmuş gıda taşımacılığı yapanlar, bu ürünleri taşırken çok dikkatli olmalıdırlar. Taşımacılık yapan firmalar bu tarz tehlikeli ve riskli ürünleri taşırken, araçlarını sürekli kontrol etmelidirler. Aksi takdirde ciddi zararlarla karşılaşma ihtimalleri yüksektir. Patlayıcı madde, beton, dondurulmuş gıda gibi ürünle taşıyan firmalar, araçlarını nasıl kontrol edebilir?

Araç Takip Sistemi Sayesinde Aracın İçerisindeki Dondurucu Isısını Kontrol Edebilirsiniz.

Bunun cevabı çok basit, tabi ki araç takip sistemleriyle kontrol edebilirler. Örneğin et taşımacılığı yapıyorsunuz ve etlerin dondurucu kasalı araçlarla taşınması gerekiyor. Bu durumda etlerin taşınırken kalacağı ısı derecesi bellidir. Araç dondurucusunda bir problem meydana geldiğinde, araç içinde bulunan bütün etler bozulabilir. Araçta bulunan etler size ve firmanıza milyarlarca lira zarar ettirebilir. Ayrıca taşıma yaptığınız firmanızı da kaybedebilirsiniz. Bu arada firmaların kendi bünyesinde de bu araçlar olabilir. Böyle bir durumda da yine araç takip sistemi kullanılmalıdır. Peki sistem ne gibi bir yarar sağlar?

Sistem içerisinde bulunan sensörler araç kasasına yerleştirilir ve aracın anlık olarak derecesini merkeze bildirir. Kasanın bozulması durumunda ve derecenin istenilen derece dışına çıkması durumunda, sistem hemen uyarı verir ve anlık olarak cep telefonlarına acil durum mesajı gönderir. Araç kasasının bozulduğundan şöföründe haberi olmayabilir. Ya da araç park halinde olduğunda dondurucu arızalanabilir. Patlayıcı madde taşıyan firmalar araçlarını araç takip sistemleriyle takip ettiklerinde, şöförlerin yaptıkları bütün hataları görebilirler. Şöför aşırı hız mı yapıyor? Aracı yanlış ve düzensiz mi kullanıyor? BU gibi durumlarda şöförlerinizi arayıp derhal uyarabilirsiniz. Araçlar gece seyahat halinde olabilir. Sizin görmediğiniz zamanlarda size rapor gelir, geçmişe dönük araç kullanımlarını da kontrol edebilirisiniz. Özellikle beton santrali ve inşaatlar arasında çalışan mikserlerin hızlı olmaları gerekir.

Hızlı olma sebepleri ise mikser içinde bulunan betonun donma ve özelliğini kaybetme ihtimalidir. Tüm bu durumlarda masa başında oturarak işlerinizi düzenli bir şekilde koordine edebilirsiniz. İşinizden haberdar olup işinizi düzenli bir şekilde yönetmek çok önemlidir. Sistem üzerinden bakarak müşterilerinize detaylı bilgiler verebileceğiniz gibi işinizin de gelişmesini sağlayabilirsiniz. Bir tanker fazla hız yaparsa bütün insanların canını tehlikeye atmış olur ve ciddi maddi kayıplara neden olur. Gerekli uyarı ve tedbirler alındığında oluşacak kazaları en asgari düzeye indirmiş olursunuz. Ürünlerinizin düzgün taşındığından emin olmak sizin için gerçekten çok kolay olacak. Aklınız acaba ürünler bozuldu mu, zamanında teslim edilecek mi, düzgün teslim edilecek mi gibi sorunlarda kalmayacak. Araç takip ve filo yönetim sisteminin her sektöre uygun çözümleri bulunmaktadır. Araç kasasına yerleştirilen kamera ile araçlarınızın içini görebilir hata sesleri de duyabilirsiniz. Kontrolsüz yapılan iş zarara yol açar, işinizi mutlaka kontrol altına alın.