Beton Santrali Planlama Ve Denetleme Sistemi

arac-beton-santraliÜlkemizde inşaat sektörü her geçen gün gelişmekte ve artış göstermektedir. Son dönemlerde, birbirinden farklı tasarımlarla Türk müteahhit ve mimarlar, kendilerini dünyaya kanıtlamıştır. Dünyanın birçok ülkesinde Türk müteahhitler, inşaat yapmaya devam etmektedir. Ülkemizin deprem kuşağı altında yer alması ve eski yapıların fazla olması nedeniyle, kaliteli inşaatların yapımı devam etmektedir. Bundan yıllar önce inşaatçılar, çimento, kum ve suyu belirli bir ölçeklendirme yapmadan karıştırıp, el işçiliği ile harç yaparlardı. Yapılan bu harçlar kalıplara doldurulur ve beton olurdu. Günümüzde durum çok farklı, her çalışma otomasyon üzerine kurulmuştur. Betonun ne kadar suya, ne kadar kuma, çimentoya ve katkı maddesine ihtiyacı olduğu, otomasyon ile yapılmaktadır. Böylece ortaya daha standart ve kaliteli, beton çıkmaktadır. Hal böyle iken, çok yoğun olan beton santralleri araç takiplerini nasıl yapıyor? Araçlardan ve beton santralinden, nasıl haberdar oluyor? birlikte inceleyelim.

Beton santrali planlama ve denetleme sistemi nasıl çalışır? Beton santrali planlama sistemi, her inşaat projesini ayrı değerlendirir. Projenin ihtiyaç duyduğu pompa ve transmikser hangisidir? Sahadan ilk keşif esnasında elde edilen bildiler sisteme girilir. Bu işlemleri sisteme bakarak, ilgili yöneticiler organize eder. Sistem web tabanlı bir sistemdir. İnternet üzerinden projede ne yapıldığı detaylı olarak görülmektedir. Mikserlerin kazanlarının dönüş yönlerinin ne tarafa olduğu, mikserin nerede ve ne zaman? döküme başladığı, rahatlıkla görülür. Bu neyi sağlar? diğer araçların ne zaman çıkması gerektiğini, boşaltım yapan mikserin ortalama ne zaman geleceğini görmenizi sağlar. Sistem üzerinde anlık ve geçmişe dönük raporlama yapılabilir. Geçmişe dönük aynı standart projelere bakılarak, ileride yeni projeler için ne yapılacağı ortalama bilinmiş olunur.

Araç Takip Sistemi Sayesinde Beton Mikserlerini Her An İzleyebilirsiniz.

Beton santral planlama sistemi ne gibi faydalar sağlar? Ön keşif yapılarak ve müşteri talepleri alınarak, sisteme veri girişi yapılır. Bu verilere her zaman ulaşıp, planlama yapma şansınız mevcuttur. Pompaların iş planları yapılarak, en verimli şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Beton mikserlerini, araç takip sistemi sayesinde her an görebilirsiniz. Transmikserler ihtiyaçlara göre belirlenip, mesafeleri, pompa durumları ve iş tahsisleri, önceden planlanır. Sahada elde edilen veriler, anlık olarak bilindiği için, planlamalar rahatlıkla yapılabilir. Sahada bulunan hafriyat kamyonları var ise, bu araçların performans ve planlaması yapılabilir. Beton santrali planlama denetim sistemini inşaat firmaları, beton santralleri, hafriyat firmaları kullanabilir. Ne yapıldığınız bilmediğiniz işi kontrol etmeniz, mümkün değildir. Araçlarınızı kontrol edip performanslarını yükselttiğinizde, yakıttan ve verimden ciddi tasarruf sağlarsınız. Özellikle beton işi hız ve performans ister. Hangi aracınızın hangi projede olduğunu bilmek, tamamen bu sistemlere bağlıdır. Araç takip ve filo yönetim sistemi, her sektöre uygun olarak çözümler üretilebilir. Aynı zamanda beton işi risklidir. Betonların donma durumu olduğu için, mikserlerin dönmesi gerekir. Mikserlerin dönüp dönmediğini, sistem vasıtası ile kontrol edebilirsiniz