Personel Verimliliği Nasıl Artar?

personel-verimliligi-arttirmaDışarıda yüzlerce hatta binlerce aracı olan firmalar, personellerini denetleyememekten şikayet eder. Özellikle satış işi ile uğraşanlar, plasiyerler, pazarlamacılar, taşımacılık işi yapanlar, yani dışarıda aracı olan şirketler, mutlaka Araç takip sistemi kullanmalıdırlar. Personel verimliliği arttırıldığı zaman, paradan ve zamandan tasarruf eder ve işinize gelecek için daha çok yatırım yapmış olursunuz. Araçlarınızı araç takip sistemleri ile kontrolünü sağladığınızda, iş potansiyelinizin arttığını da göreceksiniz. Özellikle en fazla görülen şey, personellerin araçları sürekli iş dışında kullanmalarıdır. Bazı personeller mesai saatleri içinde gidecekleri yerlere uğramadıkları için, firmalarını zarara uğratabilirler. Zarar olmasa dahi, işlerini yerine getirmedikleri için firmanın boynuna yük olurlar.

Bazı personellerde iş dışında şirket araçlarını fazla kullanabilirler. Araçlar fazla kullanıldığı için, benzin ve zamandan ciddi kayıplar verilmektedir. Bazı şirketler mesai dışında kullanımlar için, kilometre başına belli bir ücret belirlemiştir. İş dışında yapılan kilometreler, personellerin maaşından kesilmektedir. Bence en doğru yöntem budur. Personeller bu işi şirketlerinden gizli bir şekilde yapacağına, paralı bir şekilde yapar ve ücretini öder. Fakat mesai zamanı dışında kullanımlarda, sadece izin alınarak iş dışı bir şeyler yapılabilmelidir. Şirket araçları firmanın dışarıda görünen yüzüdür. Özellikle bir çok şirket aracında logo veya marka olduğu için, şöförler kişisel olarak davranamazlar. Şirket araçları aşırı hız yaptığında, trafik kurallarına uymadığında ve insanları zora soktuğunda, firmanın imajı düşebilmektedir. Araç takip sistemi kullanan şirketler, şoförlerinin trafik kurallarına uyup uymadıklarını, araç takip ve filo yönetim sistemleriyle denetlerler.

Araç Takip Sistemleri Sayesinde Personel Takibi Çok Kolay.

Aracın aşırı hız yaptığını, ne kadar rölantide çalıştığını ve patinaj çektiğini sistem üzerinden takip edip, araç sürücülerini uyarabilirsiniz. Bazen araçların planlaması çok kritik olabilir. Özellikle beton santralleri, ambulansı bulunan hastaneler, yolcu taşıyan firmalar ve ürün teslimatı yapan firmalar, anlık sisteme bakarak araçların planlamasını yapabilirler. Müşteriler ürünlerinin ne zaman geleceklerini öğrenmek istediklerinde, yetkililer sisteme bakarak anında cevap verebilirler. Sistem üzerinde anlık ve geçmişe dönük raporlama yapabildiği için, personelinizle toplantı halinde iken gerekli uyarıları yapabilirsiniz. Araçlarınızı zamanlama sınırı olmadan 7/24 kontrol altında tutabilirsiniz.

Personelin evden çıkış ve gideceği yerde ki gidiş ve geliş saatlerini görebilirsiniz. Araç takip sistemlerinin caydırıcı yanları da bulunmaktadır. Takip edildiğini anlayan personel, zamanında işinin başında olacak ve mesaisi bitmeden de işinin başından ayrılmayacaktır. Yapılan araştırmalar araç takip sistemi olan şirketlerin, olmayan şirketlere göre daha aktif ve verimli çalıştığını gösterir. Personelinizi bir bölgede veya gittiği yerde, gereğinden fazla beklemiş ise neden beklediğini görüp hemen bilgi alabilirsiniz. İşinizi kontrol altında tuttuğunuz zaman, her şey daha verimli ve güzel olacaktır. Araca takılan araç takip sistemi maliyetini oluşan rimlilikle kısa süre içinde çıkarmanız mümkün. Sisteme yaptığınız yatırım, işinizin geleceğine yaptığınız yatırımla eşdeğerdir. Denetlediğiniz kadarıyla başarılı olabilirsiniz.