Riskli Yollar Uyarı Sistemi

riskli-yollar-uyari-sistemiBazen firmalar o kadar tehlikeli yükler taşır ki, çok dikkatli olmaları gerekir. Taşınan yükler tehlikeli olduğu için, hem araçtaki şoföre, hem araca ve çevredeki tüm canlılara, ciddi riskler teşkil edebilir. Mesela kendi aracımızla bilmediğimiz yerlere gittiğimizde, tedirgin bir şekilde hareket edebiliriz. Sebebi ise, karşımıza ne çıkacağını bilmememizdir. Yolların durumunu, tehlikeli virajları ve çalışma olup olmadığını bilmediğimiz için, sorun yaşayabiliriz. Bu tarz durumlar, ciddi kazalara davetiye çıkarabilmektedir. Yolların durumunu ve nasıl olduğunu bilmediğimiz için, sorun yaşayabiliriz. Gece zifiri karanlıkta giderken, kim bir kasisin üzerinden sert geçmemiştir?

Sebebi ise o yolu daha önce bilmememiz ve ilk defa geçmemizdir. Yol risk değerlendirme sistemi nasıl çalışır? Özellikle bazı firmalar, neden kullanmak zorundadır? Araç takip sistemleri, her geçen gün sektörlere uygun olarak geliştirilmektedir. Araçları sabit olmayan ve sürekli farklı yollardan giden firmaların, kesinlikle bu sistemi kullanmaları şarttır. Firmalara verilecek kullanıcı adı ve şifre ile, sisteme giriş yapılabilmektedir. Sisteme giren kullanıcılar, araçlarının gittiği yollarında hangi hızlarla gitmesi gerektiğini görebilmektedir. Kural dışı ve hız limitlerini geçen araçlar, anında uyarılabilmektedir. Özellikle bu araçların taşıdığı yük riskli ise, uyarılma vakit kaybetmeden yapılmalıdır.

Araç Takip Sistemleri Sayesinde Riskli Yollarda Hızınızı Belirleyin.

Bir yolda hız limiti var ise, onu boşuna koymamışlardır. Hız limitlerine uymak kaza riskini azaltmaktadır. Araçların gitmiş olduğu yol tiplerini de görerek,  aşırı keskin virajlarda, yokuşlarda, daralan yollarda ve rampalarda sürücüler uyarılabilir. Türkiye’nin 81 ilinde sokak ve caddeler dahil, detaylı izleme yapılabilmektedir. Öncesinde geçmiş raporlamaları da görme şansınız vardır. Araç takip ve filo yönetim sistemi dahilin de olan, ani kalkış, kötü kullanım, hız limitlerinin ihlali, kaza sonucu savrulma veya çarpma durumlarını, telefonunuza gönderilen kısa mesajlarla öğrenebilirsiniz. Sürekli sistemi takip etmeseniz dahi ,ani durumlar telefonunuza mesaj olarak gelir. Firmalar araç yük durumuna göre, sisteme kendileri de hız limitleri girebilirler. Yola çıkılmadan önce şöförler e harita üzerinden güzergah eğitimi de verebilirsiniz. Sistem sayesinde sürücülerin hatalı araç kullanımları denetlendiği için, kaza riski ortadan kalkar.

Kaza riski kalktığı için, daha verimli çalışma meydana gelir. Zaman ve paradan ciddi tasarruflar sağlanır. Şöförlerin güzergahları uzatması önlenebilir. Aylık olarak hangi araç ve hangi şöförler daha riskili araç kullanmakta, bunlar raporlanabilmektedir. Sistem üzerinde tüm ihlaller raporlanabilir. Araçlarınızın nerede olduğunu, araç takip sistemi ile 7 gün 24 saat izleyebilirsiniz. Bu sistemi akaryakıt ve kimyasal madde taşıyan firmalar ile yük ve yolcu taşımacılığı yapan firmalar, rahatlıkla kullanabilir. Petrol tankerinin aşırı hız yaparak gitmesi ve kuralları hiçe sayması, insanlar ve doğa için çok tehlikelidir. Bu tehlikelerin önüne geçmek için, sistemin kullanımı zorunlu hale gelmelidir. Araçlarınızda bu sistem olmaz ise nasıl kullanıldığını bilemezsiniz.